Bouldering – cennik

Redakcja

28 grudnia, 2023

Bouldering – ile kosztuje wejście?

Czyli ile kosztuje wejście na ścianę boulderową w Polsce? Bouldering jest dość niedrogim sportem, a opłaty za wejście na polskich siłowniach wspinaczkowych wahają się zazwyczaj w granicach 50-80 zł od osoby. Jak w przypadku wielu sportów, istnieją tańsze ściany boulderowe, które pobierają mniejsze opłaty, oraz droższe ściany boulderowe, które pobierają większe opłaty. Oto najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ściany boulderowej. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze:
  • Jakość i stan sztucznej ściany: problemy ze ścianą mogą być niezwykle frustrujące i czasochłonne, a także mogą być bardzo trudne do uniknięcia podczas boulderingu. Sztuczne ściany są zwykle wykonane z miękkiego rodzaju tworzywa sztucznego zwanego tufa, które może być dość trwałe, ale może również łatwo rozwijać dziury i rozdarcia, jeśli nie jest odpowiednio utrzymywane.
  • Rozmiar i układ obszaru do boulderingu: najlepsze ściany mają wiele problemów, z którymi mogą się zmierzyć wspinacze o różnych poziomach umiejętności i zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby uniknąć wchodzenia sobie w drogę. Dostępność specjalnego sprzętu, takiego jak crash pady i finger pady: te przedmioty mogą pomóc zmniejszyć ryzyko obrażeń, jeśli wspinacze spadają, ale mogą szybko stać się bardzo drogie, jeśli nie są dostępne do wynajęcia w siłowni.
  • Koszt członkostwa: opłaty członkowskie zwykle pokrywają koszt wypożyczenia tych przedmiotów, ale mogą również obejmować skrócony czas wstępu, dostęp do zajęć fitness i jogi, a czasem nawet grupową zniżkę na jedzenie i napoje w kawiarni siłowni.
bouldering ceny

Bouldering dla każdego

Bouldering jest świetny dla wspinaczy o każdym poziomie umiejętności. Jest to jeden z najbardziej przystępnych sposobów na rozpoczęcie wspinaczki. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu, więc jest tańszy niż większość innych dyscyplin wspinaczkowych. Jest również wygodny, ponieważ można go uprawiać prawie wszędzie. Jedynym wymogiem do uprawiania boulderingu jest ukończenie 16 lat (jeśli jesteś młodszy, musisz być nadzorowany przez osobę dorosłą). Powinieneś przynieść swój własny crash pad, jeśli go posiadasz. Można wypożyczyć resztę sprzętu: buty, uprząż i linę. Liczba uczestników zwykle zależy od wielkości obiektu.

Bouldering – rozpocznij fantastyczną przygodę

Jeśli nigdy wcześniej nie wspinałeś się, bouldering to świetny sposób na wypróbowanie tego sportu. Zazwyczaj odbywa się bez lin czy uprzęży, choć możesz chcieć przynieść podkładkę na wszelki wypadek, a na całym świecie dostępnych jest mnóstwo krytych ścian do boulderingu. Większość siłowni wspinaczkowych, które oferują bouldering, będzie miało łatwe i średnie problemy dostępne, jak również kilka trudniejszych wyzwań. Pamiętaj, aby zapytać pracowników, czy dany problem jest odpowiedni dla początkujących. Jeśli wolisz uprawiać bouldering na świeżym powietrzu, ważne jest, aby zrobić rozeznanie i upewnić się, że uprawiasz bouldering w bezpiecznym miejscu. Bouldering jest dozwolony w miejscach do wspinaczki na świeżym powietrzu i na wielu sztucznych ścianach, więc w pobliżu Ciebie powinno być wiele opcji.

Polecane: